VULKAN-N 04-400/4E - nástěnný axiální ventilátor, 230V

nový - nepoužitý, bez originální krabice

POUŽITÍ
Ventilátory je možné použít pro místní odvětrání místností a jiných objektů, pro zástavbu do vzduchotechnických rozvodů a případné jiné vzduchotechnické aplikace, za předpokladu dodržení dovolených parametrů dopravovaného vzduchu.

PODMÍNKY PROVOZU
Ventilátor je určen pro provoz ve vnitřním základním prostředí s okolní teplotou viz tabulka, pro dopravu čistého vzduchu bez prachu, mastnot, výparů chemikálií a dalších znečištění. Dále je nutné zajistit, aby ventilátor nenamrzal a nestékal do něj a neusazoval se v něm kondenzát vody z potrubí. Elektrické krytí motoru ventilátoru viz tabulka.

SKŘÍŇ
Plášť ventilátoru tvoří čtvercová deska s hrdlem a obvodovým lemem, která je vyrobena z ocelového plechu s nástřikem práškovou termoreaktivní barvou černo-šedá (tmavý mramor) se strukturovaným povrchem. Mřížka je drátěná pozinkovaná 300; 400; 450 nebo s černým nástřikem 500; 630. Rozteč soustředných kruhů mřížky je cca 10 mm.

OBĚŽNÉ KOLO
Oběžná kola u VKN-N 300; 400; 450 jsou z ocelového plechu s černým práškovým nástřikem. U ventilátorů VKN-N 500; 630 jsou lopatky vyrobeny z hliníkového plechu s černým práškovým nástřikem. Oběžná kola jsou staticky a dynamicky vyvážená.

SMĚR PRŮTOKU
Od motoru přes oběžné kolo (viz obrázek).

MOTOR
Ventilátory VKN/E mají jednofázový asynchronní motor s vnějším rotorem a rozběhovým kondenzátorem. Ventilátory VKN/D mají třífázový asynchronní motor s vnějším rotorem. Rotor je osazen v bezúdržbových kuličkových ložiscích. Stupeň ochrany viz tabulka. Rozsah pracovních teplot viz tabulka. Třída izolace B. Ochrana před úrazem elektrickým proudem - třída 1. Ochrana proti přehřátí pomocí vestavěného bimetalového automatického termokontaktu.

KABEL PŘIPOJENÍ
Ventilátory VKN-N 300; 350; 400; 450 mají od motoru vyveden kabel připojení o délce cca 0,45 m. Kabel je pevně přichycen k ochranné mřížce. Konec kabelu je volný a připravený pro zapojení do svorkovnice.
Ventilátory VKN-N 500; 630 nemají žádný připojovací kabel. Připojení ventilátoru se provádí přímo do svorkovnice v krabičce umístěné na těle motoru ventilátoru.

EL. PŘIPOJOVACÍ SKŘÍŇKA
Pro ventilátory VKN-N 300; 400; 450 je elektrická připojovací skříňka součástí dodávky, je však samostatně vložena do krabice balení ventilátoru. Rozměry 80 x 80 x 40 mm. Krabička obsahuje dvě průchodky pro kabel připojení, svorkovnici a u jednofázových motorů navíc i rozběhový kondenzátor. Ventilátory VKN-N 500; 630 mají elektrickou připojovací skříňku přímo na těle ventilátoru.

INSTALACE
Ventilátory VKN-N je možné montovat v jakékoliv poloze (doporučují se však instalovat s osou motoru ve vodorovné poloze pro bezproblémový odvod případného kondenzátu). Kabel připojení musí být přiveden k motoru z boku nebo zespodu. Na rovnou zeď se ventilátory VKN-N montují pomocí 4 ks vrutů, podložek a hmoždinek (součást dodávky) přes upevňovací otvory v desce.

REGULACE OTÁČEK
Regulace otáček se provádí snižováním napájecího napětí elektronickými nebo transformátorovými regulátory otáček (viz příslušenství).
Při použití elektronického regulátoru otáček (např. VRS) může dojít v oblasti nízkých otáček ke vzniku parazitního hluku.

ELEKTRICKÁ INSTALACE
Do elektrické sítě musí být ventilátor vždy připojen přes vlastní tepelnou ochranu. Po zapojení je třeba změřit protékající proud, který musí odpovídat jmenovitému proudu na štítku motoru.

 

Rádi Vám s výběrem poradíme. Neváhejte a kontaktujte nás:


Dostupnost: skladem
Kód: VKN-N-04-400/4E

5020Kč4267Kč vč. DPH
VULKAN-N 04-400/4E - nástěnný axiální ventilátor, 230V